Güller ve Nağmeler Yağlı Boya

Özel koleksiyonumdaki yağlı boya tablolarımdan birini daha sizlerle paylaşıyorum. Natürmort çalışması olan bu tablomu fırça darbeleri kullanarak yaptım. Resimdeki güller ve nağmeler notalar ile bir arada bir kompozisyon olarak düşünülmüş. 17. yüzyılın sonlarına doğru kullanılmaya başlanan “natürmort” terimi Fransızca’da “ölü doğa” anlamına geliyor. Neden mi böyle bir terim kullanılmış? Çünkü natürmort, ölü hayvanlardan veya çiçek, vazo, meyve gibi nesnelerden bir kompozisyon çıkarılması anlamına geliyor. Böyle düşününce bu tür resimlere neden “ölü doğa” dendiğini anlayabiliyoruz.

50 x 70 cm ebatlarında tuval üzerine çalıştığım bu tabloyu reprodüksiyon olarak çalıştım. Bu tabloma baktığımda, keman ve nota defterlerinin gelişigüzel yerleştirildiği masada pembe çiçeklerin uyumu bende hep güzel bir his uyandırmıştır. O nedenle özel koleksiyonum içerisindedir. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Güller ve Nağmeler Yağlı Boya Tablo Özellikleri

Yıl: 2015

Tür: Yağlı Boya (Oil paint)

Tuval Boyutu: 50 x 70 cm

Kaynak: Reprodüksiyon

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

65 Paylaşımlar

Vildan Kırdarlı

İki çocuk annesiyim. El sanatları ve çeşitli hobiler ile ilgilenmenin yanı sıra her gün yeni bir şeyler öğrenmekten büyük zevk duyuyorum. Bu çalışmaları sizlerle paylaşmak ise beni heyecanlandırıyor. Sevgi ve saygılarımla...

Bunları da sevebilirsiniz