Deniz Kenarında Yürüyen Kızlar Yağlı Boya

20. yüzyılın başlarında Fransa’da ortaya çıkan ve bilinen kurallara aldırmadan kendi kişisel izlenimlerine göre resim yapmayı tercih edenlerin akımı empresyonizm… Yani izlenimcilik… Bu akıma göre resim sanatını icra edenler, açık havada bulunan nesnelerin renklerinin günün her saatine göre değişiklik göstereceğini ve bu nedenle geçmişteki yapılan resimlerin asla vazgeçilmez olamayacağını düşünürler. Bu ressamların tablolarında koyu ve karanlık renkleri göremezsiniz. Ferahlık verici, açık tonları ve genellikle doğanın içindeki nesneleri tercih ederler.

Sizinle paylaştığım “Deniz Kenarında Yürüyen Kızlar” isimli tablomu işte bu akıma göre resim yapan Avustralyalı bir ressamın tablosuna bakarak yaptım. Robert Hagan, kendi tablolarına isim vermediği için kendim uygun bir ad seçtim. Günümüzde 73 yaşında olan ressam empresyonizm akımına ait harika tablolar ortaya çıkarıyor. 40 x 40 cm ebatlarındaki tabloyu yaparken ressamın yansıttığı ferahlık bana da geçti ve büyük bir zevkle yaptım. Sipariş verecekler için bilgiler hemen aşağıdadır.

Deniz Kenarında Yürüyen Kızlar Tablo Özellikleri

  • Yıl: 2016
  • Tür: Yağlı boya (Oil paint)
  • Tuval Boyutu: 40 x 40 cm
  • Kaynak: Reprodüksiyon

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

79 Paylaşımlar

Vildan Kırdarlı

İki çocuk annesiyim. El sanatları ve çeşitli hobiler ile ilgilenmenin yanı sıra her gün yeni bir şeyler öğrenmekten büyük zevk duyuyorum. Bu çalışmaları sizlerle paylaşmak ise beni heyecanlandırıyor. Sevgi ve saygılarımla...

Bunları da sevebilirsiniz