Hayattan Renkler Karma Resim Sergisi

Değerli hocamız Ressam Hafızkızı Letafet Memmedova‘nın öncülüğünde atölyedeki tüm resim sanatçıları ile birlikte Hayattan Renkler Resim Sergisi adında yeni bir sanatsal etkinlik düzenliyoruz.

Bu sergide, içerisinde benim de bulunduğum tüm kursiyerlerin birbirinden güzel yağlı boya tablolarını bulacaksınız. Ataköy’deki Yunus  Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek sergimize herkes davetlidir.

Sergimiz 27 Şubat Cumartesi günü saat 15:00’te başlayacak olan bir kokteyl ile açılacak. Bu kokteylde çeşitli ikramlarımız olacak. Birkaç sanatsal resim görmek için, sanat üzerine hoş sohbet etmek için veya satın alınacak güzel bir yağlı boya tablo arayanları aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Hayattan Renkler Resim Sergisi

Tarih: 27 Şubat – 7 Mart 2016

Mekân: Yunus Emre Kültür Merkezi Ataköy 9. Kısım / İstanbul

Açılış Kokteyli: 27 Şubat 2016 Cumartesi

Açılış Saati: 15:00

Kursiyerler: Huriye Ekinci, Nesibe Moğulkoç, Nihal Hamsici, Vildan Kırdarlı, Çiğdem Bora Soytürk, Necla Topkarcı, Nevin Leblebici, Özlem Özoğuz

Sergimiz Sona Erdi, Peki Neler Oldu?

Sergide arkadaşımız Necla Topkarcı tarafından hepimizi neşelendiren bir sürpriz ile karşılaştık. Kendisi resim sanatında hocamız Letafet Memmedova’dan aldığı ilhamı sadece bir tabloya değil satırlara da yansıtmış. Neden böyle diyorum? Çünkü hocamıza hitaben muhteşem bir şiir kaleme alarak çerçeveletmiş. Sergi sırasında yazdığı bu şiiri hocamıza hediye eden Necla arkadaşımızın bu ince ve sıradışı davranışı hepimizi neşelendirdi. Aşağıdaki ilgili resmin üzerine tıklayarak bu şiiri okuyabilirsiniz.