Hafızkızı Letafet Memmedova Atölyesi Karma Resim Sergisi

Bu hafta sevgili hocam Ressam Hafızkızı Letafet Memmedova ve değerli sanatçı arkadaşlarımız ile birlikte Çembelitaş‘taki Basın Müzesi‘nde muhteşem bir sergi için hazırlanıyoruz.

Sergimiz harika olacağı gibi, sergimizin düzenlendiği bina da tarihi bir bina olması nedeniyle özel bir anlam taşıyor. Çünkü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti‘ne bağlı bir müze olan Basın Müzesi, Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü müzesi olarak biliniyor. Bu müzenin içerisinde Türk gazetecilik ve matbaa tarihine dair tarihi belgeler yer alıyor.

Sergide değerli sanatçıların birbirinden güzel yapmış olduğu yağlı boya tabloları görme şansınız var. Bunlar arasında benim de yapmış olduğum birkaç yağlı boya çalışmamı görebilirsiniz. Sergimizin ilk gününde akşam saatlerinde bir açılış kokteylimiz olacak. Bu kokteyle herkes davetlidir. İsteyen herkesle fotoğraf çektirebilir ve sanat üzerine hoş sohbetler edebiliriz. Sergi sonrasında çekilen güzel resimleri bu makale altında sizlerle paylaşacağım. Sergimizi ziyaret edenler, kendi çektikleri fotoğraflarını da burada paylaşmam için bana gönderebilirler. Bunun için takipte kalınız. Sergimizde görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Hafızkızı Letafet Memmedova Atölyesi Resim Sergisi

Tarih: 12 Mart – 3 Nisan 2007

Açılış Kokteyli: 12 Mart 2007

Mekân: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi, Divanyolu Cad. No:76 Çemberlitaş – Fatih / İstanbul