El Sanatları Kurdele Nakışı Karma Sergi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK‘in Sefaköy Şubesi’nde Kurdele Nakışı kursiyerleri olarak sene sonu sergimize herkes davetlidir.

Hocamız Suzan Şahin‘in bize öğretmiş olduğu teknikleri kullanarak hazırladığımız çalışmaları sizlere sunmaktan gururluyuz. Sergimizin açılışı Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Aykut Çeliker tarafından yapılacaktır.

Bu kursta, çeşitli ipek kurdelelerle ve iplerle farklı desenleri süsleme sanatını icra edebiliyorsunuz. Her bir deseni farklı teknikler kullanarak yapabiliyorsunuz. İğne tekniklerinden desen tasarlamaya kadar pek çok aşamayı en ince detayına kadar öğrendiğiniz için, bundan sonra ortaya muhteşem eserler çıkarmak sizin hayal gücünüze kalıyor.

Mutlaka hatırlarsınız, eskiden genç kızlarımızın elinde bir kasnak olurdu ve kasnağa sıkıştırılmış kumaşa işlemeler yaparlardı. İşte kurdele nakışı da bu şekilde uygulanan bir sanat. Ancak günümüzde yaşam şartları ve tercihler çok başkalaştı. Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya gibi platformların insanlar arasında yaygınlaşması ile birlikte, insanlar evlerde oturarak bu işleri yapmak yerine, bu işler üzerinden kazanç sağlayacağı ortamlarda sanat üretmeyi daha çok tercih ediyor. O yüzden bu tür kurslar bizim için çok önemli.

Eskiden asosyalliğin bir belirtisi olarak görülen internet alemi, şimdilerde neredeyse sosyal olmanın bir şartı haline geldi. Bu durum, kadınlarımıza ve gençlerimize daha fazla faaliyet halinde olmaları için cesaret verdi. Bu durumdan memnunuz.

El Sanatları Kurdele Nakışı Karma Sergi

Tarih: 28 Şubat-07 Mart 2013

Mekân: Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi – Tevfikbey Mah. Maslak Çeşme Cad. Küçükçekmece / İstanbul

Açılış Kokteyli: 28 Şubat 2013 – 17:00