Penye ip her ne kadar başlarda örmesi zor gelse de bir kere alışınca bir daha bırakamadığınız uğraş haline dönüşüyor. Penye iple örülebileceklerin aslında bir sınırı yok ki bu paylaşımımda sizlere penye ipten vazo yapımını göstereceğim. “Örgüden vazo mu olurmuş?” demeyin. Çünkü gerçekten harika vazolar ortaya çıkarabiliyoruz. Rengarenk desenli penye iplerle çalışılabilecek vazo modelleri ile harika çalışmalar yapabilirsiniz.

Penye ip ile çok farklı vazo modelleri çalışabilir. Bu paylaşımımda ben şirin görünümlü güzel bir vazo örneği çalıştım. Aşağıdaki videoda açıklamalı olarak göstererek anlattığım gibi çok az bir penye ip ile yeterli büyüklükte vazolar elde edebiliyoruz. Eğer nasıl örüldüğünü öğrenmek ve hemen bir tane örmek için sabırsızlanıyorsanız sizi YouTube kanalımdaki anlatımlı videoma bekliyorum. Hemen aşağıdan bu videoma ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli örgüler.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

Penye İpten Vazo Nasıl Örülür?

(0)

Ev dizaynı ve süslemesi en sevdiğim uğraşlardan birisi. Yıllardır evimi ziyaret edenler çok iyi bilir ki salonum ve evim kendi süslediğim objelerle doludur. Bunların içinde en gösterişli olanları var ki onlar da salon takımı çalışmalarıdır. Aşağıda resimlerini sizlerle paylaştığım takım içerisinde şamdan, vazo ve kase var. Yıllar önce süslemesini yaptığım ve seramik olan bu objeleri çalışmak gerçekten çok zevkliydi. Dümdüz ve henüz üzerinde hiçbir işlemesi olmayan bu objelere hayalimdeki görüntüyü vermekten büyük keyif alıyorum.

Seramik Salon Takımı

Seramik yaldız ve kahverengi boyalar ile iki kat boyadığım objelerin gövde bölümüne ahşap tutkalı sürdükten sonra siyah, kırmızı ve yaldız granit pulları karıştırarak yapıştırdım ve kuruyunca su taşlarıyla süsleyerek gösterişli bir süsleme uyguladım.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-dekoratif-001 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

(0)

Antik Vazoda Çiçekler Tablo Özellikleri

Yıl: 2006

Tür: Yağlı boya (Oil paint)

Tuval Boyutu: 40 x 60 cm

Resim: Reprodüksiyon

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-yagli-tablo-013 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

Antik Vazoda Çiçekler Yağlı Boya
Vildan Kırdarlı – 2006 – Antik Vazoda Çiçekler Yağlı Boya

(0)