Penye ipten örülen en popüler el işleri arasında oyuncak sepeti gelir. İster tek başına ister takım halinde olsun envai çeşit örnek ile farklı kombinlerde sepetler örülebiliyor. Bildiğiniz gibi uzun zamandır bu ürünlerde sipariş alıyorum. En son aldığım siparişimi sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü ortaya oldukça modern tasarımda bir oyuncak sepeti çıktı. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Oyuncak Sepeti Takımı

Bu sepette kullandığım örnek diğerlerinden farklı oldu. Verev giden bir örneği uyguladım. Gerçekten çok şık durduğuna inanıyorum. Oyuncak sepetini kullanacak olan Melis kızımız pembe rengini çok sevdiği için kırık beyaz ile birlikte toz pembenin kombinini uyguladım. Bitirişte ise zikzak şerit çekerek sepetleri tamamladım. Kulplarda suni deriden hazır saplar monte ettim.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Son zamanlarda marketlerde poşetlerin ücretli olarak verilmesi ile birlikte poşetleri biriktirme alışkanlığı insanlar arasında daha da arttı. Dolayısıyla poşetleri biriktirmemizi kolaylaştıran poşetlikler de gün yüzüne çıktı. Penye ipten poşetlik bunlar arasında en kullanışlı eşyalarımızdan biri haline geldi. Daha önce penye ipten çok farklı eşyalar örebileceğimizi belirtmiştim. Poşetlik de bu eşyalardan biri olarak eminim ki hepinizin ilgisini çekecek.

Penye İpten Poşetlik

Aşağıda instagram hesabımda paylaştığım poşetliğin resimlerini görebileceğiniz üzere çok tatlı pastel renklerde iki renkten bir poşetlik modeli ördüm. 6 numara tığ ile orta kalınlıkta penye iplerle ördüğüm bu poşetliğin gerçekten çok kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. İster duvara asarak ister mutfak veya kiler kapısının koluna takarak kullanabilmeniz mümkündür. Başak modeli şeklinde ördüm fakat her türlü örgü modelini uygulayabiliriz. Kim bilir, belki de ileride farklı poşetlik modelleri ile karşınıza çıkabilirim. Bu sevimli poşetlik modelini ben çok sevdim. Umarım sizler de beğenmişsinizdir.

https://www.instagram.com/p/B4DS3PjFGrK/
(0)

Daha önce penye ipten sırt çantası denemelerim olmuştu ve sizlerle paylaşmıştım. Bu sefer yine penye ipten ama farklı bir sırt çantası modeli ile karşınızdayım. Kapaklı olmayan ve son derece kullanışlı, içi geniş ve çok eşya koyabileceğiniz bu model aynı zamanda çok şık görünüyor. Penye iplerden örgü örmek benim için gerçekten çok zevkli. Kalın ip olduğu için çabuk örerek sonucu hemen görme şansımız oluyor. Elbette ki her işin bir zorluğu var ve penye ip örmenin de zorluğu biraz kol gücü istemesi.

Sırt Çantası Özellikleri

Bu modeli örerken 3 cm kalınlığında 750 gramlık iki bobin kullandım. İçi geniş ve küçük olmayan gayet kullanışlı bir çanta için iki bobin yeterli oldu. 8 numaralı tığ ile ördüm ve arka askıları çantaya bağlamak için sağlam demir zincir kullandım. Daha sağlamlaştırmak için bağlama yerlerinden ip ile dikiş yaparak tutturdum. Beyaz benekli siyah ipe bu modelin çok yakıştığını düşünüyorum. Çok farklı renkler ve modeller de ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

YouTube kanalımızda yeni tasarımları ve yeni modelleri paylaşmaya devam ediyoruz. Sırada sofralarımızı süsleyen, misafirlerimize yaptığımız sunumları bir kat daha güzelleştiren supla örülüşü var. Suplaya aynı zamanda Amerikan servis de deniliyor. Supla kelimesinin nereden geldiğini merak ederseniz hemen söyleyeyim: Fransızca’da “tabak altı” anlamına geliyor. Aslında Amerikan servis dediğimiz şey, restoranlarda tabakların altına yerleştirilen ve üzerinde menü veya reklamın olduğu kağıtlardır. Bu kullanım şeklinin evlerdeki sofralara yansımasını ise elbette ki kumaş ve örgü işleriyle yapılmış şekilde görüyoruz.

Supla (Amerikan Servis)

Aşağıda hazırladığım anlatımlı videoda göreceğiniz üzere 4 yumak ipten 10 adet el ettim ve bunların her biri 29 cm çapındadır. Örerken Diva markalı makrome ip ve 6 numara tığ kullandım. Model olarak ise halkalı örgüyü tercih ettim. Halkasız da örülebilir elbette. Videoda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Şimdiden öreceklere keyifli örgüler diliyorum.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten ördüğüm çantalara gösterilen ilgiden sonra yeni modeller denemeye devam ediyorum. Bu sefer hem spor hem şık hem kullanışlı bir sırt çantasını sizlerle paylaşacağım. Sevgili gelinimin beğendiği bir model üzerine kendisine ördüğüm bu sırt çantasını sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Mavi renge çok yakışan penye ipten sırt çantası genelde yaz aylarında kullanılsa da bence yaz, kış kullanılabilecek cinsten.

Penye İpten Sırt Çantası

İki adet mavi penye yumaktan ördüğüm sırt çantasını tığ ile örerken çapraz sık iğne tekniğini kullandım. Püskülü, askıları, tepe kısımdaki tutma yeri ve ön yüzdeki tutturma yeri ile çantanın örülüşü gerçekten çok zevkliydi. Özellikle klasik spor giyimlere oldukça yakışan bu model yazın kotlarla giyilebilirken kışın ise hafif klasik giyimlerin tamamlayıcısı olabilir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten çanta örgü modasına uyum sağlayalı birkaç hafta oluyor. Şimdiden çok sayıda farklı model çantayı tamamladım bile. İşte yeni bir modeli daha sizlerle paylaşıyorum. Bu seferki çantamız plaj çantası olarak kullanılıyor. Yaz mevsimini plajlarda geçirenler için çok kullanışlı olabilecek bu çanta, gerçekten hem geniş iç hacmi sayesinde çok sayıda malzeme taşımanızı sağlarken hem de çok şık bir görünüm kazanmanızı sağlıyor.

Penye İpten Plaj Çantası

Plaj çantasını örerken beyaz rengi tercih ettim ancak çok farklı renklerde de mükemmel duracağına inanıyorum. Özellikle turuncu, sarı ve kırmızı gibi sıcak renklerde çok güzel durabilecek bu modeli çok beğenerek sizlerle paylaşıyorum.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-tig-orgu-012 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

(0)

Her sene örgü modalarına yenileri ekleniyor. Bu modalardan birisi de penye iplerden örgü örmek. Benim için her şeye el atıp da bunu denememek olmazdı. O yüzden işe koyuldum ve yeni modaya uygun çantalar örmeye başladım. Ben bu modeldeki çantayı örmek için bir bobin penye ip satın aldım. Ama bu tür çalışmalar aynı zamanda kullanılmayan veya eskiyen penyelerin değerlendirilmesi, geri dönüştürülmesi için de kullanılabiliyor. Dilerseniz o şekilde de yapabilirsiniz.

Penye İpten Tığ İşi Çanta

Tığ ile ördüğüm çantalarda sarı, pembe ve haki renginde ipler kullandım. Yaz mevsimini yansıtan bu canlı renklerle modeller daha fazla ortaya çıktı ve birbirlerini tamamladıklarını düşünüyorum. Sıkiğne yöntemi ile ördüğüm çantaların askı kısımları için ise takı malzemelerinden yararlandım.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmaları beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-tig-orgu-010 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

 

(0)

İster genç ister tecrübeli anneler olsun, lizöz dediğimiz lohusa kıyafeti doğum sonrasında çok ama çok önemlidir. Karnımızda uzun süre taşıdığımız ve gelmesini sabırsızlıkla beklediğimiz bebeğimize kavuşmak o kadar da kolay değildir ve bu süreçte çok çeşitli zahmetler çekeriz. Bunlardan birisi de kendimize olan güvenimizi etkileyen görsel ve bedensel durumumuzun değişiyor olmasıdır. Neticede doğum yapan her anne bebeği ile en güzel görüntüyü veriyor olsa da her kadın doğum sonrasında güzel görünmeyi ister. Bu nedenle lohusa kıyafetleri de önem kazanır tabii.

Lohusa Kıyafeti

Örnek olarak sunduğum bu lizözün roba kısmı 3 numara şiş ile haroşa tekniği ile örüldü. Bu kısım örülürken ortasına burma tekniği uygulandı. Alt fıstıklı kısım ise tığ ile örüldü. Son olarak bilek kısımları da şiş ile örülerek kollara dikildi.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-orgu-005 kodunu forma ekleyerek bize göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

Lizöz Lohusa Kıyafeti
Vildan Kırdarlı – 2012 – Lizöz Lohusa Kıyafeti

Lizöz Lohusa Kıyafeti
Vildan Kırdarlı – 2012 – Lizöz Lohusa Kıyafeti

Lizöz Lohusa Kıyafeti
Vildan Kırdarlı – 2012 – Lizöz Lohusa Kıyafeti

(0)

Bebeklerimiz dünyanın en saf ve en güzel varlıklarıdır. Onların kokusu ve gülüşleri her şeye bedeldir. Gelince hayatımızı neşelendiren, bizi duygusallaştıran ve hayatın manasını bir kere daha düşünmemizi sağlayan bebeklerimiz için her şeyi yapmaya hazır oluruz. Doğumlarından önce her türlü ihtiyaçlarını en şirin hali ile hazırlamak isteriz. Bu hazırlıkların içinde bebek battaniyesi de vardır. Elbette ki artık her yerde çeşitli kumaş çeşitlerinden üretilmiş hazır ve şık bebek battaniyeleri var ancak el örmesi battaniyelerin de yeri apayrıdır. İşte şirin mi şirin bebek battaniyelerinden bir örnek…

Bebek Battaniyesi

Yıldız lif örneğinden esinlenerek yapılan bu bebek battaniyesi tığ ile örülüyor. Bittikten sonra ise kenarlarına tığ ile kirpik yapılıyor. Her ne kadar resimde kurdele olmasa da kenarlara örülen kirpiklerin aralarına saten kurdele geçirilerek daha süslü bir görünüm elde ediliyor.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-orgu-004 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi
Vildan Kırdarlı – 2012 – Bebek Battaniyesi

Bebek Battaniyesi
Vildan Kırdarlı – 2012 – Bebek Battaniyesi

(0)