“Çeşmede Roman Kızı” isimli bu tabloyu yaparken ünlü bir ressamın çalışmasından esinlendim. Leon Bonnat, babasının kitapçı dükkânında ona yardım ederken resim yapmaya başlayan Fransız bir çocuktu. Beğendiği resimleri kopya ederek başladığı resim sanatında kısa süre sonra kendi portreleri ve dinî içerikli resimleri ile kendi imzasını atmaya başlamıştı. Ömrünün büyük bir kısmını annesi ve kardeşi ile geçiren, hiç evlenmeyen ve tüm çalışmalarını açtığı bir müze ile doğduğu şehre miras bırakan Leon, özellikle portre çalışmalarında gerçekçi ve net olmayı seviyordu.

89 yıllık ömrüne çok sayıda eser sığdıran Leon Bonnat’ın beğendiğim çok çalışması var ama bunlar arasında en sevdiğim tablo 1875 yılında tamamladığı “Fille Romaine à la Fontaine (Çeşmede Roman Kızı)” isimli tablosudur. Bu tablo, New York’ta bulunan, dünyanın en büyük ve önemli müzelerinden biri olan Metropolitan Sanat Müzesi’nde sergilenmeye devam ediyor.

Çeşmede Roman Kızı Tablo Özellikleri

Yıl: 2008

Tür: Yağlı boya (Oil paint)

Tuval Boyutu: 50 x 80 cm

Resim: Ressam Leon Bonnat – 1875 – Roman Girl at a Fountain Tablosu

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-yagli-tablo-008 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

Çeşmede Roman Kızı Yağlı Boya
Vildan Kırdarlı – 2008 – Çeşmede Roman Kızı Yağlı Boya
(0)