Makaron çanta modellerimizin her biri birbirinden daha güzel oluyor. Penye iple ördüğüm bu modellerin her iki tarafından ahşap veya pleksi plakalar kullanıyorum. Plakaların deliklerinin büyüklüğüne göre çanta içerisinde astar kullanma seçeneğimiz değişiyor. Bu görmüş olduğunuz modelde astar kullanmama gerek kalmadı. Siyah renk penye ip ile altın rengi zincirin uyumu koyu ahşap rengi plaka ile birleşince ortaya güzel bir model çıktı.

Penye İpten Makaron Çanta

Bir bobin siyah penye ip ile ördüğüm bu modelde 6 numaralı tığ kullandım. Her iki tarafında ahşap plaka var. Fermuarlı bir model olup askısı hem örgü hem zincirden oluşuyor. Böylece omza gelen yer zincir olmadığı için kullanım kolaylığı sağlanmış oluyor. Örmesi çok basit gibi görünse de diğer modellerden daha zorlayıcı olduğunu söyleyebilirim. Çok düzgün bir fermuar dikişi gerektiriyor. El emeği ürünlerde değeri önem arz eden modellerden biridir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten en çok örülen eşya çantadır. Örebileceğimiz o kadar çok model vardır ki üstelik her gün bu modellere yenileri eklenir. Çünkü penye iple örmeyi sevenler aynı zamanda yeni model üretmeyi de inanılmaz severler. Ben de penye ipten örebileceğim ve tabii sizlerin en çok beğeneceğinizi tahmin ettiğim çanta modellerini denemeye devam ediyorum. Bu modelimizin adı midye çanta.

Penye İpten Midye Çanta

Şekli bir midyeyi andırdığı için adına böyle diyoruz. Tek bobinden orta boy bir çanta ortaya çıkarken iki bobinden çok daha büyüğü ve bence daha kullanışlısı yapılabiliyor. Modeli değiştirmek mümkün. İster boyuna uzun, ister enine geniş örülerek farklı sonuçlar alınabilir. İstediğiniz her renkten örebilirim. Örmeye vakti olmayanlar sipariş vermek isterseniz buradayım. 🙂

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)