Son zamanlarda marketlerde poşetlerin ücretli olarak verilmesi ile birlikte poşetleri biriktirme alışkanlığı insanlar arasında daha da arttı. Dolayısıyla poşetleri biriktirmemizi kolaylaştıran poşetlikler de gün yüzüne çıktı. Penye ipten poşetlik bunlar arasında en kullanışlı eşyalarımızdan biri haline geldi. Daha önce penye ipten çok farklı eşyalar örebileceğimizi belirtmiştim. Poşetlik de bu eşyalardan biri olarak eminim ki hepinizin ilgisini çekecek.

Penye İpten Poşetlik

Aşağıda instagram hesabımda paylaştığım poşetliğin resimlerini görebileceğiniz üzere çok tatlı pastel renklerde iki renkten bir poşetlik modeli ördüm. 6 numara tığ ile orta kalınlıkta penye iplerle ördüğüm bu poşetliğin gerçekten çok kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. İster duvara asarak ister mutfak veya kiler kapısının koluna takarak kullanabilmeniz mümkündür. Başak modeli şeklinde ördüm fakat her türlü örgü modelini uygulayabiliriz. Kim bilir, belki de ileride farklı poşetlik modelleri ile karşınıza çıkabilirim. Bu sevimli poşetlik modelini ben çok sevdim. Umarım sizler de beğenmişsinizdir.

https://www.instagram.com/p/B4DS3PjFGrK/
(0)

Penye ipten ördüğüm çanta modellerinden bir yenisi daha… Bu sefer düzenli ve tertipli bir görünüm yerine daha salaş görünümlü şirin bir model denedim. Penye ipten salaş çanta modelleri içinde aslında çok çeşit var fakat ben biraz hayal gücüme güvenerek içimden geldiği gibi örmeyi tercih ettim. Ördüğüm bu çantayı tek bobinden çıkardım. Bitirişteki ve ponpon kısmındaki pembe ip ise daha önceden yarım kalan bir ipti. Onu da bu çantada değerlendirmiş oldum.

Penye İpten Salaş Çanta

Şirin bir görünümü oldu diye düşünüyorum. Orta kalınlıkta penye ipi 6 numaralı tığ ile ördüm. İkili trabzanlar ile daha salaş, yumuşak dokuda bir çanta elde etmiş oldum. Normalde sadece sık iğnelerden oluşsaydı kalıbı biraz daha sert olacaktı. Bu şekilde daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca içerisine de oldukça fazla eşya alıyor. Beğendiyseniz ve örmeye vaktiniz yoksa sipariş verebilirsiniz. 🙂

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B1irvAelKGK/
(0)

Penye ipten en çok örülen eşya çantadır. Örebileceğimiz o kadar çok model vardır ki üstelik her gün bu modellere yenileri eklenir. Çünkü penye iple örmeyi sevenler aynı zamanda yeni model üretmeyi de inanılmaz severler. Ben de penye ipten örebileceğim ve tabii sizlerin en çok beğeneceğinizi tahmin ettiğim çanta modellerini denemeye devam ediyorum. Bu modelimizin adı midye çanta.

Penye İpten Midye Çanta

Şekli bir midyeyi andırdığı için adına böyle diyoruz. Tek bobinden orta boy bir çanta ortaya çıkarken iki bobinden çok daha büyüğü ve bence daha kullanışlısı yapılabiliyor. Modeli değiştirmek mümkün. İster boyuna uzun, ister enine geniş örülerek farklı sonuçlar alınabilir. İstediğiniz her renkten örebilirim. Örmeye vakti olmayanlar sipariş vermek isterseniz buradayım. 🙂

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Bu aralar penye ipten örgü alanına kaydığımı takip edenler fark etmiştir. Öyle kısa zamanlarda öyle güzel ve kullanışlı işler çıkıyor ki penye iple örgü örmekten kendimi alamıyorum. Hal böyle olunca tabii ihtiyaca yönelik farklı modellerde farklı işler çıkarmaya çalışıyorum. Bu paylaşımda sizlere penye ipten kulplu sepet örneğini göstereceğim. İki renk ile ördüğüm bu sepette farklı bir desen uyguladım ve kapaklı olmasındansa kulplu olmasını tercih ettim. Çok değişik amaçlara yönelik kullanabileceğimiz sepeti ben havlu sepeti olarak kullanacağım. O nedenle kulplu olması daha uygun olur diye düşündüm.

Penye İpten Kulplu Sepet

Sepeti örerken kullandığım ipler Elora markalı pembe ve gri iplerdi. Orta kalınlıkta bir ip olup her ikisi de özellikle aynı genişlikteydi. Örgünün düzgün olması açısından her iki ipin aynı genişlikte olması gerçekten çok önemlidir. İki adet pembe ve bir adet gri bobinden yaklaşık 40 cm boyunca ve 30 cm eninde bir sepet elde ettim. İçerisine yaklaşık 15 tane büyük boy havlunun sığdığını söyleyebilirim.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Annelerimiz bizim için en kıymetlilerimizdir. Onları sadece bir günde değil, aslında her gün hatırlamalı ve memnun etmeliyiz. “Anne olunca anlarsın” sözünün ne manaya geldiğini yalnızca çocuğumuz olduğunda anlarız ve bu gerçekten dünyanın en kutsal insani duygusudur. Dolayısıyla “Anneler Gününde” onlar için özel bir paylaşım yapmazsam olmazdı. Annelerinize çok kısa sürede kendi ellerinizle yapabileceğiniz penye ipten vazo ve sepet takımı hazırladım.

Her biri penye ipten örülmesi çok pratik olup görselliği de çok güzeldir. Takım içerisinde vazo ve iki farklı modelde kapaklı sepet vardır. Her birinin nasıl örüldüğünü anlattığım 3 ayrı videoyu YouTube kanalıma sırayla yükleyeceğim. Dilerseniz aşağıdan da videolara direkt ulaşabilirsiniz. Anneler Gününüz Kutlu Olsun!

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

Penye İpten Vazo ve Sepet Takımı

Penye İpten Vazo Nasıl Örülür?

Penye İpten Kapaklı Yuvarlak Sepet Nasıl Örülür?

Penye İpten Silindir Kapaklı Sepet Nasıl Örülür?

(0)