Makaron çanta modellerimizin her biri birbirinden daha güzel oluyor. Penye iple ördüğüm bu modellerin her iki tarafından ahşap veya pleksi plakalar kullanıyorum. Plakaların deliklerinin büyüklüğüne göre çanta içerisinde astar kullanma seçeneğimiz değişiyor. Bu görmüş olduğunuz modelde astar kullanmama gerek kalmadı. Siyah renk penye ip ile altın rengi zincirin uyumu koyu ahşap rengi plaka ile birleşince ortaya güzel bir model çıktı.

Penye İpten Makaron Çanta

Bir bobin siyah penye ip ile ördüğüm bu modelde 6 numaralı tığ kullandım. Her iki tarafında ahşap plaka var. Fermuarlı bir model olup askısı hem örgü hem zincirden oluşuyor. Böylece omza gelen yer zincir olmadığı için kullanım kolaylığı sağlanmış oluyor. Örmesi çok basit gibi görünse de diğer modellerden daha zorlayıcı olduğunu söyleyebilirim. Çok düzgün bir fermuar dikişi gerektiriyor. El emeği ürünlerde değeri önem arz eden modellerden biridir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten öreceğimiz en güzel modellerden biri de makaron çanta. Sitemi ve sosyal medya hesaplarımı takip edenler bilirler. Sürekli yeni modelleri deniyor ve bazen de kendimce yeni modeller ortaya çıkarıyorum. Bu model de ne zamandır yapmak istediğim modellerden biriydi. Sonunda bu modele de el attım. Umarım hepiniz beğenirsiniz.

Makaron Çanta

Aşağıda resimlerini paylaştığım makaron çantayı yaklaşık 150 gram penye ipten ördüm. Her iki tarafında ahşap plaka var. Zaten bu nedenle örgüye giden ip çok az oluyor. Sapın iki yanında halkaları ve sapında ise uzun bir zinciri mevcut. Fermuarlı olduğunu yakın çekimden görebilirsiniz. Ben ek olarak plaka üzerine renkli ahşap boncuklarla süslemeler yaptım. Daha akla gelebilecek pek çok süsleme ile çeşitlendirmeler yapılabilir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten ördüğüm çanta modellerinden bir yenisi daha… Bu sefer düzenli ve tertipli bir görünüm yerine daha salaş görünümlü şirin bir model denedim. Penye ipten salaş çanta modelleri içinde aslında çok çeşit var fakat ben biraz hayal gücüme güvenerek içimden geldiği gibi örmeyi tercih ettim. Ördüğüm bu çantayı tek bobinden çıkardım. Bitirişteki ve ponpon kısmındaki pembe ip ise daha önceden yarım kalan bir ipti. Onu da bu çantada değerlendirmiş oldum.

Penye İpten Salaş Çanta

Şirin bir görünümü oldu diye düşünüyorum. Orta kalınlıkta penye ipi 6 numaralı tığ ile ördüm. İkili trabzanlar ile daha salaş, yumuşak dokuda bir çanta elde etmiş oldum. Normalde sadece sık iğnelerden oluşsaydı kalıbı biraz daha sert olacaktı. Bu şekilde daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca içerisine de oldukça fazla eşya alıyor. Beğendiyseniz ve örmeye vaktiniz yoksa sipariş verebilirsiniz. 🙂

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B1irvAelKGK/
(0)