Son zamanlarda marketlerde poşetlerin ücretli olarak verilmesi ile birlikte poşetleri biriktirme alışkanlığı insanlar arasında daha da arttı. Dolayısıyla poşetleri biriktirmemizi kolaylaştıran poşetlikler de gün yüzüne çıktı. Penye ipten poşetlik bunlar arasında en kullanışlı eşyalarımızdan biri haline geldi. Daha önce penye ipten çok farklı eşyalar örebileceğimizi belirtmiştim. Poşetlik de bu eşyalardan biri olarak eminim ki hepinizin ilgisini çekecek.

Penye İpten Poşetlik

Aşağıda instagram hesabımda paylaştığım poşetliğin resimlerini görebileceğiniz üzere çok tatlı pastel renklerde iki renkten bir poşetlik modeli ördüm. 6 numara tığ ile orta kalınlıkta penye iplerle ördüğüm bu poşetliğin gerçekten çok kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. İster duvara asarak ister mutfak veya kiler kapısının koluna takarak kullanabilmeniz mümkündür. Başak modeli şeklinde ördüm fakat her türlü örgü modelini uygulayabiliriz. Kim bilir, belki de ileride farklı poşetlik modelleri ile karşınıza çıkabilirim. Bu sevimli poşetlik modelini ben çok sevdim. Umarım sizler de beğenmişsinizdir.

https://www.instagram.com/p/B4DS3PjFGrK/
(0)

Genellikle abiye çanta olarak bilinen ve kullanılan portföy çantalar, aslında küçük el çantaları olarak klasik ve spor giyimlerle birlikte de kombin edilebilir. İster askılı ister askısız olsun portföy çanta gerçekten çok kullanışlı modeller şeklinde yapılabilir. Bu paylaşımımda sizlerle penye ipten ördüğüm küçük portföy çantayı paylaşıyorum. Küçük olsa da içerisine cüzdan ile birlikte en az 5 parça daha sığdırabileceğiniz bu çanta hem güzel hem de kullanışlıdır.

Penye İpten Portföy Çanta

Uçuk mavi tonunda orta genişlikte bir penye ip ile ördüğüm portföy çantasını 6 numara tığ ile ördüm. Örgü bilenler için modelin örülüşünün son derece basit olduğunu söyleyebilirim. Üstelik kısa sürede örüp bitirmek de mümkündür. Bu küçük çantayı örmek için yaklaşık 500 gramlık penye ip yetti. Çantanın açılıp kapanma yerinde kullandığım kalp motifi de yapılması çok kolay bir modeldir. Eğer sizler de bu tarz bir çantanız olmasını istiyorsanız yakında YouTube kanalıma yükleyeceğim anlatımlı videoyu bekleyebilir veya hemen sipariş verebilirsiniz.

Nasıl Örülür?

(0)

Bu yılki anneler gününde sizlerle penye ipten yaptığım üçlü vazo ve sepet takımı paylaşmıştım. Takımın vazo olan parçasının anlatımlı örülüş videosu YouTube kanalımda mevcuttu. Diğer iki parçayı ise en yakın zamanda paylaşacağımı belirtmiştim. Takımımızın ikinci parçası olan penye ipten sepet videosunu da tamamladım ve sabırsızlıkla bekleyenler için paylaşıyorum.

Bu sepeti iki renk ile desenli örmeyi tercih ettim. İki renkteki ipimin birbirine uyumlu olmasına ve aynı genişlikte olmalarına dikkat ettim. 8 numaralı tığ ile ve az bir ip ile ortaya yeterli boyutta bir sepet çıkmış oldu. Üstelik kulplu bir kapağı da var. Sabırsızlıkla bekleyenler için hemen yönlendireyim. Yazının altına eklediğim YouTube videosunu izleyerek bu şirin sepetimizin nasıl örüldüğüne anında ulaşabilirsiniz. Sepeti örüp bitirenler benimle paylaşırsa çok mutlu olurum. Hadi şimdi örgü zamanı! Keyifli örgüler dilerim.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

Penye İpten Sepet Nasıl Örülür?

(0)

Penye ip her ne kadar başlarda örmesi zor gelse de bir kere alışınca bir daha bırakamadığınız uğraş haline dönüşüyor. Penye iple örülebileceklerin aslında bir sınırı yok ki bu paylaşımımda sizlere penye ipten vazo yapımını göstereceğim. “Örgüden vazo mu olurmuş?” demeyin. Çünkü gerçekten harika vazolar ortaya çıkarabiliyoruz. Rengarenk desenli penye iplerle çalışılabilecek vazo modelleri ile harika çalışmalar yapabilirsiniz.

Penye ip ile çok farklı vazo modelleri çalışabilir. Bu paylaşımımda ben şirin görünümlü güzel bir vazo örneği çalıştım. Aşağıdaki videoda açıklamalı olarak göstererek anlattığım gibi çok az bir penye ip ile yeterli büyüklükte vazolar elde edebiliyoruz. Eğer nasıl örüldüğünü öğrenmek ve hemen bir tane örmek için sabırsızlanıyorsanız sizi YouTube kanalımdaki anlatımlı videoma bekliyorum. Hemen aşağıdan bu videoma ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli örgüler.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

Penye İpten Vazo Nasıl Örülür?

(0)

Daha önce penye ipten sırt çantası denemelerim olmuştu ve sizlerle paylaşmıştım. Bu sefer yine penye ipten ama farklı bir sırt çantası modeli ile karşınızdayım. Kapaklı olmayan ve son derece kullanışlı, içi geniş ve çok eşya koyabileceğiniz bu model aynı zamanda çok şık görünüyor. Penye iplerden örgü örmek benim için gerçekten çok zevkli. Kalın ip olduğu için çabuk örerek sonucu hemen görme şansımız oluyor. Elbette ki her işin bir zorluğu var ve penye ip örmenin de zorluğu biraz kol gücü istemesi.

Sırt Çantası Özellikleri

Bu modeli örerken 3 cm kalınlığında 750 gramlık iki bobin kullandım. İçi geniş ve küçük olmayan gayet kullanışlı bir çanta için iki bobin yeterli oldu. 8 numaralı tığ ile ördüm ve arka askıları çantaya bağlamak için sağlam demir zincir kullandım. Daha sağlamlaştırmak için bağlama yerlerinden ip ile dikiş yaparak tutturdum. Beyaz benekli siyah ipe bu modelin çok yakıştığını düşünüyorum. Çok farklı renkler ve modeller de ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

YouTube kanalımızda yeni tasarımları ve yeni modelleri paylaşmaya devam ediyoruz. Sırada sofralarımızı süsleyen, misafirlerimize yaptığımız sunumları bir kat daha güzelleştiren supla örülüşü var. Suplaya aynı zamanda Amerikan servis de deniliyor. Supla kelimesinin nereden geldiğini merak ederseniz hemen söyleyeyim: Fransızca’da “tabak altı” anlamına geliyor. Aslında Amerikan servis dediğimiz şey, restoranlarda tabakların altına yerleştirilen ve üzerinde menü veya reklamın olduğu kağıtlardır. Bu kullanım şeklinin evlerdeki sofralara yansımasını ise elbette ki kumaş ve örgü işleriyle yapılmış şekilde görüyoruz.

Supla (Amerikan Servis)

Aşağıda hazırladığım anlatımlı videoda göreceğiniz üzere 4 yumak ipten 10 adet el ettim ve bunların her biri 29 cm çapındadır. Örerken Diva markalı makrome ip ve 6 numara tığ kullandım. Model olarak ise halkalı örgüyü tercih ettim. Halkasız da örülebilir elbette. Videoda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Şimdiden öreceklere keyifli örgüler diliyorum.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Yeni faaliyete geçen YouTube kanalımızda bundan sonra paylaşacağımız videoların ilkini sizlere sunmaktan dolayı heyecanlıyım. İlk videomuzda bizim için yaşama sebebi ve neşe kaynağı olan bebeklerimize uygun bir örgü bebek tulumu projesini tercih ettik. Bebeklerimiz bizim her şeyimiz ve onlar için en güzel, en şık ve en sevimli kıyafetleri hazırlamak bize mutluluk veriyor. Hadi gelin hep birlikte torunumuza, bebeğimize, çocuğumuza veya bir yakınımızın bebeğine hediye olarak çok şık bir tulum örelim.

Örgü Bebek Tulumu

Videoda 9-12 ay arası bebeklere uygun ölçülerde örmüş olduğumuz bebek tulumunu daha küçük veya daha büyük olarak örmeniz mümkündür. Alize marka turkuvaz ve beyaz tek yumak ile örülen tulum için 3,5 numaralı şiş, 3 numaralı misinalı şiş ve 1 numaralı tığ gerekiyor. Kullanacağınız ipin kalınlığına göre bu numaralar elbette ki değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı olarak anlattığımız örgü bebek tulumu için hemen aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten ördüğüm çantalara gösterilen ilgiden sonra yeni modeller denemeye devam ediyorum. Bu sefer hem spor hem şık hem kullanışlı bir sırt çantasını sizlerle paylaşacağım. Sevgili gelinimin beğendiği bir model üzerine kendisine ördüğüm bu sırt çantasını sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Mavi renge çok yakışan penye ipten sırt çantası genelde yaz aylarında kullanılsa da bence yaz, kış kullanılabilecek cinsten.

Penye İpten Sırt Çantası

İki adet mavi penye yumaktan ördüğüm sırt çantasını tığ ile örerken çapraz sık iğne tekniğini kullandım. Püskülü, askıları, tepe kısımdaki tutma yeri ve ön yüzdeki tutturma yeri ile çantanın örülüşü gerçekten çok zevkliydi. Özellikle klasik spor giyimlere oldukça yakışan bu model yazın kotlarla giyilebilirken kışın ise hafif klasik giyimlerin tamamlayıcısı olabilir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Canımız bebeklerimiz için örebileceğimiz çok çeşitli ve harika modeller mevcut ve hepsi de gördüğüm zaman “Bunu mutlaka örmeliyim.” dedirten cinsten. Benim için adeta bir meditasyon yöntemi olan örgü ile eğer mümkün olsaydı aynı anda birkaç model birden örebilmek isterdim. Ancak gel gör ki belli bir vakitte ancak bir model çıkartabiliyorum. İşte bunlardan biri de bu makalemde paylaşacağım çok şık bir erkek bebek yeleği olacak. Bahsettiğim o harika modellerden bir tanesini uyguladım ve sizlerle paylaşıyorum.

Detaylar

9-12 aylık bebeklerin giyebileceği ölçülerde ördüğüm bu yelekte gördüğünüz gibi çok çeşitli örgü yöntemleri kullandım. Ana hattımızı ters örgüden oluştururken üzerindeki baklava şekillerini ise düz örgü ve pirinç örgüden yaptım. Yaka ve düğme kenarlarını burgu yöntemi ile süslediğim gibi yaka ve kol kısımlarını ise haroşa tekniği ile ördüm. Dolayısıyla çok zengin görünümlü, şık ve el emeğini en üst seviyede taşıyan bir bebek yeleği ortaya çıkmış oldu.

Model Anlatımı

Takipçilerimin iyi bildiği üzere sizlerle paylaştığım çalışmaları direkt sipariş verebileceğiniz gibi nasıl yapıldığını öğrenmek için anlatımlı video da talep edebilirsiniz. Nasıl mı? Bu yazının altına en az 10 kişi yorum olarak anlatımlı video talebinde bulunursa sizler için videoyu en kısa sürede hazırlayıp YouTube kanalım üzerinden paylaşıyorum. Dilerseniz sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonundan bu yeleğin fiyatını da öğrenebilirsiniz. Kalın sağlıcakla!

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)