Mumlu ipler kadınların evlerini süslemekte kullandığı çok önemli malzemelerden biridir. Saf pamuk iplerin yardımıyla ve mum kalıplarının arasına yerleştirilerek elde edilen süsler, bileklikler, takısal işlemler üzerinde de çok sık kullanılıyor. Üstelik hem çok ekonomik fiyatlara hem de çok daha lüks yapıtlara imkan veren mumlu ipler sektörün önemli malzemelerinden birisi. Mumlu ipten boncuklu çanta modelim çok kullanışlı ve çok şık oldu. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Mumlu İpten Boncuklu Çanta

İki çile mumlu ipten ördüğüm bu çantanın sapında hazır suni deri sap kullandım. Üzerine monte ettiğim renkli boncuklar ise ahşaptır. Ahşap boncuklar renkli mumlu iplerle çok yakışıyor diye düşünüyorum. Çantanın ağzına ise uyumlu renkte bir fermuar diktim. Aslında çanta modelimiz clutch adı verilen içinde derinliği mevcut olmayan modellerdendir. Fakat ben bu modeli biraz daha büyüterek farklı bir model ortaya çıkarmaya çalıştım.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Genelde penye ipler yaz mevsimi için uygunken makrome veya pamuk ipliklerle yapılan çantalar ise hem yaz hem kış mevsiminde kullanılabiliyor. Artık kış mevsimine yaklaştığımız bu günlerde pamuk ipliklerle çanta modellerimize başlayabiliriz. Bu modele tığ işi lale çanta ismini veriyoruz. Lale gibi tepesi üçgenlerden oluştuğu için benzetme yapılıyor. Elbette farklı formları mevcut olabiliyor. Önce küçük kare parçalar örülüp ardından birleştirme yapıldığı için ister geniş ister uzun ister balon tipi birleştirmeler yapmak mümkündür.

Tığişi Lale Çanta

Aşağıda resimlerinden inceleyebileceğiniz bu modeli ben tek yumaktan çıkardım. Toplamda 13 kare ördükten sonra bunları birleştirerek resimdeki şekli elde etmiş oldum. Ancak tek yumaktan çıkan bu çanta fazla büyük değil. İçerisine çok fazla eşya sığdıramazsınız. O nedenle dileyenler daha çok sayıda kareyi birleştirerek daha büyük ölçülerde bir çanta elde edebilirler.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten en çok örülen eşya çantadır. Örebileceğimiz o kadar çok model vardır ki üstelik her gün bu modellere yenileri eklenir. Çünkü penye iple örmeyi sevenler aynı zamanda yeni model üretmeyi de inanılmaz severler. Ben de penye ipten örebileceğim ve tabii sizlerin en çok beğeneceğinizi tahmin ettiğim çanta modellerini denemeye devam ediyorum. Bu modelimizin adı midye çanta.

Penye İpten Midye Çanta

Şekli bir midyeyi andırdığı için adına böyle diyoruz. Tek bobinden orta boy bir çanta ortaya çıkarken iki bobinden çok daha büyüğü ve bence daha kullanışlısı yapılabiliyor. Modeli değiştirmek mümkün. İster boyuna uzun, ister enine geniş örülerek farklı sonuçlar alınabilir. İstediğiniz her renkten örebilirim. Örmeye vakti olmayanlar sipariş vermek isterseniz buradayım. 🙂

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Genellikle abiye çanta olarak bilinen ve kullanılan portföy çantalar, aslında küçük el çantaları olarak klasik ve spor giyimlerle birlikte de kombin edilebilir. İster askılı ister askısız olsun portföy çanta gerçekten çok kullanışlı modeller şeklinde yapılabilir. Bu paylaşımımda sizlerle penye ipten ördüğüm küçük portföy çantayı paylaşıyorum. Küçük olsa da içerisine cüzdan ile birlikte en az 5 parça daha sığdırabileceğiniz bu çanta hem güzel hem de kullanışlıdır.

Penye İpten Portföy Çanta

Uçuk mavi tonunda orta genişlikte bir penye ip ile ördüğüm portföy çantasını 6 numara tığ ile ördüm. Örgü bilenler için modelin örülüşünün son derece basit olduğunu söyleyebilirim. Üstelik kısa sürede örüp bitirmek de mümkündür. Bu küçük çantayı örmek için yaklaşık 500 gramlık penye ip yetti. Çantanın açılıp kapanma yerinde kullandığım kalp motifi de yapılması çok kolay bir modeldir. Eğer sizler de bu tarz bir çantanız olmasını istiyorsanız yakında YouTube kanalıma yükleyeceğim anlatımlı videoyu bekleyebilir veya hemen sipariş verebilirsiniz.

Nasıl Örülür?

(0)

Daha önce penye ipten sırt çantası denemelerim olmuştu ve sizlerle paylaşmıştım. Bu sefer yine penye ipten ama farklı bir sırt çantası modeli ile karşınızdayım. Kapaklı olmayan ve son derece kullanışlı, içi geniş ve çok eşya koyabileceğiniz bu model aynı zamanda çok şık görünüyor. Penye iplerden örgü örmek benim için gerçekten çok zevkli. Kalın ip olduğu için çabuk örerek sonucu hemen görme şansımız oluyor. Elbette ki her işin bir zorluğu var ve penye ip örmenin de zorluğu biraz kol gücü istemesi.

Sırt Çantası Özellikleri

Bu modeli örerken 3 cm kalınlığında 750 gramlık iki bobin kullandım. İçi geniş ve küçük olmayan gayet kullanışlı bir çanta için iki bobin yeterli oldu. 8 numaralı tığ ile ördüm ve arka askıları çantaya bağlamak için sağlam demir zincir kullandım. Daha sağlamlaştırmak için bağlama yerlerinden ip ile dikiş yaparak tutturdum. Beyaz benekli siyah ipe bu modelin çok yakıştığını düşünüyorum. Çok farklı renkler ve modeller de ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten ördüğüm çantalara gösterilen ilgiden sonra yeni modeller denemeye devam ediyorum. Bu sefer hem spor hem şık hem kullanışlı bir sırt çantasını sizlerle paylaşacağım. Sevgili gelinimin beğendiği bir model üzerine kendisine ördüğüm bu sırt çantasını sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Mavi renge çok yakışan penye ipten sırt çantası genelde yaz aylarında kullanılsa da bence yaz, kış kullanılabilecek cinsten.

Penye İpten Sırt Çantası

İki adet mavi penye yumaktan ördüğüm sırt çantasını tığ ile örerken çapraz sık iğne tekniğini kullandım. Püskülü, askıları, tepe kısımdaki tutma yeri ve ön yüzdeki tutturma yeri ile çantanın örülüşü gerçekten çok zevkliydi. Özellikle klasik spor giyimlere oldukça yakışan bu model yazın kotlarla giyilebilirken kışın ise hafif klasik giyimlerin tamamlayıcısı olabilir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten çanta örgü modasına uyum sağlayalı birkaç hafta oluyor. Şimdiden çok sayıda farklı model çantayı tamamladım bile. İşte yeni bir modeli daha sizlerle paylaşıyorum. Bu seferki çantamız plaj çantası olarak kullanılıyor. Yaz mevsimini plajlarda geçirenler için çok kullanışlı olabilecek bu çanta, gerçekten hem geniş iç hacmi sayesinde çok sayıda malzeme taşımanızı sağlarken hem de çok şık bir görünüm kazanmanızı sağlıyor.

Penye İpten Plaj Çantası

Plaj çantasını örerken beyaz rengi tercih ettim ancak çok farklı renklerde de mükemmel duracağına inanıyorum. Özellikle turuncu, sarı ve kırmızı gibi sıcak renklerde çok güzel durabilecek bu modeli çok beğenerek sizlerle paylaşıyorum.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-tig-orgu-012 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

(0)