Bu pano kurdele nakışında yaptığım ilk çalışmamdı. Büyük zevkle yaptığım bu çiçek buketinin güzelliği beni bu alanda daha çok çalışmaya teşvik etmişti.  Yapımı bana son derece keyif vermişti. Ayrıca bu çalışmada panonun çerçeve kısmını da ahşap boyama olarak kendim hazırladım. Bundan sonraki kurdele nakışı çalışmalarımı da zaman zaman beğenilerinize sunacağım.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-kurdele-003 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

Vildan Kırdarlı - Kurdele Nakışı Çiçek Buketi Panosu
Kurdele Nakışı Çiçek Buketi Panosu

 

(0)

Kurdele Nakışı Bohça Yapımı

Kurdele nakışı nasıl çeyizlik geleneklerimiz içinde büyük bir yer kaplıyorsa bohçalar da bir o kadar seviliyor. Annelerimiz, anneannelerimiz evlilik çağına gelmiş kızlarına kurdele nakışı ile harikalar yaratıyorlar. Ben de öğrendiğim kurdele nakışı teknikleri ile bohça yapmaya karar verdim. Şantuk kumaş üzerine uyguladığım kurdele nakışı modelinde birden fazla teknik kullandım. Arzuya göre farklı renklerde uygulanabilir.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-kurdele-002 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

Kurdele Nakışı Bohça
Vildan Kırdarlı – 2012 – Kurdele Nakışı Bohça
Kurdele Nakışı Bohça
Vildan Kırdarlı – 2012 – Kurdele Nakışı Bohça
Kurdele Nakışı Bohça
Vildan Kırdarlı – 2012 – Kurdele Nakışı Bohça
Kurdele Nakışı Bohça
Vildan Kırdarlı – 2012 – Kurdele Nakışı Bohça
(0)

Kurdele Nakışı Çiçek Desenli Pano

Kurdele nakışı genelde çeyizlik tasarımlarda sıklıkla kullanılır. Ancak panolara da çok yakıştığını düşünüyorum. Bu çalışmada sade ve şık bir tasarım uygulamak istedim ve basit bir çiçek modeli ile yaprak stilleri kullandım. Renklere uygun bir çerçeveyle de pano tasarımını sonlandırdım.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-kurdele-001 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

 

Kurdele Nakışı Çiçek Desenli Pano
Vildan Kırdarlı – 2012 – Kurdele Nakışı Çiçek Desenli Pano
(0)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK‘in Sefaköy Şubesi’nde Kurdele Nakışı kursiyerleri olarak sene sonu sergimize herkes davetlidir. Hocamız Suzan Şahin‘in bize öğretmiş olduğu teknikleri kullanarak hazırladığımız çalışmaları sizlere sunmaktan gururluyuz. Sergimizin açılışı Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Aykut Çeliker tarafından yapılacaktır.

Bu kursta, çeşitli ipek kurdelelerle ve iplerle farklı desenleri süsleme sanatını icra edebiliyorsunuz. Her bir deseni farklı teknikler kullanarak yapabiliyorsunuz. İğne tekniklerinden desen tasarlamaya kadar pek çok aşamayı en ince detayına kadar öğrendiğiniz için, bundan sonra ortaya muhteşem eserler çıkarmak sizin hayal gücünüze kalıyor.

Mutlaka hatırlarsınız, eskiden genç kızlarımızın elinde bir kasnak olurdu ve kasnağa sıkıştırılmış kumaşa işlemeler yaparlardı. İşte kurdele nakışı da bu şekilde uygulanan bir sanat. Ancak günümüzde yaşam şartları ve tercihler çok başkalaştı. Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya gibi platformların insanlar arasında yaygınlaşması ile birlikte, insanlar evlerde oturarak bu işleri yapmak yerine, bu işler üzerinden kazanç sağlayacağı ortamlarda sanat üretmeyi daha çok tercih ediyor. O yüzden bu tür kurslar bizim için çok önemli.

Eskiden asosyalliğin bir belirtisi olarak görülen internet alemi, şimdilerde neredeyse sosyal olmanın bir şartı haline geldi. Bu durum, kadınlarımıza ve gençlerimize daha fazla faaliyet halinde olmaları için cesaret verdi. Bu durumdan memnunuz.

El Sanatları Kurdele Nakışı Karma Sergi

Tarih: 28 Şubat-07 Mart 2013

Mekân: Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi – Tevfikbey Mah. Maslak Çeşme Cad. Küçükçekmece / İstanbul

Açılış Kokteyli: 28 Şubat 2013 – 17:00

Resimleri tam boy ve slide şeklinde görmek isterseniz üzerine tıklayabilirsiniz.

(0)