Bebek yeleği örme modası hiçbir zaman geçmeyecek. Çünkü bin bir zahmetle büyütmeye çalıştığımız çocuklarımıza ve torunlarımıza en güzel modelleri örme isteğinden geri duramıyoruz. Biliyorsunuz ki bebek yelek modellerinde envai çeşit var. Genelde bunlar cıvıl cıvıl renklerden yapılıyor. Ancak ben bu modelde siyahı ve gösterişli bir at figürünü tercih ettim. Neden mi?

İsmi Alp olan torunum bana ilham kaynağı oldu. “Kahraman, yiğit ve cesur” anlamlarına gelen, eski Türklerde “asker” kelimesi ile eş anlamlı olarak kullanılan Alp ismi zihnimde at figürünü canlandırdı. Haliyle güzel bir at figürü seçip siyahın derin görünümü ile birleştirerek torunuma yakışacağını düşündüğüm bir yelek modeli çıkardım. Kaldı ki ben de diğer hayvanlar arasından ayrılarak tarihte insanla birlikte en çok zaman geçirmiş olan atların asil ve benzersiz görünümüne her zaman hayran kalmışımdır.

Malzemeler

Bu yeleği örerken Ayda markalı Yakamoz fantezi ipini kullandım. 100 gram ve 225 metre olan yumaklardan yaklaşık iki tanesi bu yeleği örmeme yetti. Yumak ambalajının üzerinde 4 – 4.5 numaralı şiş yazıyor olmasına rağmen ben 3.5 numara şişle örmeyi tercih ettim. Çünkü bu şekilde fabrika örgüsüne yakın, sıkı ve deliksiz bir görünüm elde etmiş oluyoruz. Ancak daha yumuşak bir örgü ortaya çıkarmak isteyenler 4 veya 4.5 numaralı şişle örmeyi tercih edebilirler. Örmüş olduğum bu yelek 9-12 aylık bebeklerin ölçüsüne uygundur. Ancak daha büyük çocuklar için de aynı model tabii ki kolaylıkla çıkarılabilir. Kapüşonlu, fermuarlı ve cepli bu modeli dilediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

 

(0)