Genelde penye ipler yaz mevsimi için uygunken makrome veya pamuk ipliklerle yapılan çantalar ise hem yaz hem kış mevsiminde kullanılabiliyor. Artık kış mevsimine yaklaştığımız bu günlerde pamuk ipliklerle çanta modellerimize başlayabiliriz. Bu modele tığ işi lale çanta ismini veriyoruz. Lale gibi tepesi üçgenlerden oluştuğu için benzetme yapılıyor. Elbette farklı formları mevcut olabiliyor. Önce küçük kare parçalar örülüp ardından birleştirme yapıldığı için ister geniş ister uzun ister balon tipi birleştirmeler yapmak mümkündür.

Tığişi Lale Çanta

Aşağıda resimlerinden inceleyebileceğiniz bu modeli ben tek yumaktan çıkardım. Toplamda 13 kare ördükten sonra bunları birleştirerek resimdeki şekli elde etmiş oldum. Ancak tek yumaktan çıkan bu çanta fazla büyük değil. İçerisine çok fazla eşya sığdıramazsınız. O nedenle dileyenler daha çok sayıda kareyi birleştirerek daha büyük ölçülerde bir çanta elde edebilirler.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Genellikle abiye çanta olarak bilinen ve kullanılan portföy çantalar, aslında küçük el çantaları olarak klasik ve spor giyimlerle birlikte de kombin edilebilir. İster askılı ister askısız olsun portföy çanta gerçekten çok kullanışlı modeller şeklinde yapılabilir. Bu paylaşımımda sizlerle penye ipten ördüğüm küçük portföy çantayı paylaşıyorum. Küçük olsa da içerisine cüzdan ile birlikte en az 5 parça daha sığdırabileceğiniz bu çanta hem güzel hem de kullanışlıdır.

Penye İpten Portföy Çanta

Uçuk mavi tonunda orta genişlikte bir penye ip ile ördüğüm portföy çantasını 6 numara tığ ile ördüm. Örgü bilenler için modelin örülüşünün son derece basit olduğunu söyleyebilirim. Üstelik kısa sürede örüp bitirmek de mümkündür. Bu küçük çantayı örmek için yaklaşık 500 gramlık penye ip yetti. Çantanın açılıp kapanma yerinde kullandığım kalp motifi de yapılması çok kolay bir modeldir. Eğer sizler de bu tarz bir çantanız olmasını istiyorsanız yakında YouTube kanalıma yükleyeceğim anlatımlı videoyu bekleyebilir veya hemen sipariş verebilirsiniz.

Nasıl Örülür?

(0)

Penye ipten çanta örgü modasına uyum sağlayalı birkaç hafta oluyor. Şimdiden çok sayıda farklı model çantayı tamamladım bile. İşte yeni bir modeli daha sizlerle paylaşıyorum. Bu seferki çantamız plaj çantası olarak kullanılıyor. Yaz mevsimini plajlarda geçirenler için çok kullanışlı olabilecek bu çanta, gerçekten hem geniş iç hacmi sayesinde çok sayıda malzeme taşımanızı sağlarken hem de çok şık bir görünüm kazanmanızı sağlıyor.

Penye İpten Plaj Çantası

Plaj çantasını örerken beyaz rengi tercih ettim ancak çok farklı renklerde de mükemmel duracağına inanıyorum. Özellikle turuncu, sarı ve kırmızı gibi sıcak renklerde çok güzel durabilecek bu modeli çok beğenerek sizlerle paylaşıyorum.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-tig-orgu-012 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

(0)

Her sene örgü modalarına yenileri ekleniyor. Bu modalardan birisi de penye iplerden örgü örmek. Benim için her şeye el atıp da bunu denememek olmazdı. O yüzden işe koyuldum ve yeni modaya uygun çantalar örmeye başladım. Ben bu modeldeki çantayı örmek için bir bobin penye ip satın aldım. Ama bu tür çalışmalar aynı zamanda kullanılmayan veya eskiyen penyelerin değerlendirilmesi, geri dönüştürülmesi için de kullanılabiliyor. Dilerseniz o şekilde de yapabilirsiniz.

Penye İpten Tığ İşi Çanta

Tığ ile ördüğüm çantalarda sarı, pembe ve haki renginde ipler kullandım. Yaz mevsimini yansıtan bu canlı renklerle modeller daha fazla ortaya çıktı ve birbirlerini tamamladıklarını düşünüyorum. Sıkiğne yöntemi ile ördüğüm çantaların askı kısımları için ise takı malzemelerinden yararlandım.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmaları beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-tig-orgu-010 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

 

(0)