Canımız bebeklerimiz için örebileceğimiz çok çeşitli ve harika modeller mevcut ve hepsi de gördüğüm zaman “Bunu mutlaka örmeliyim.” dedirten cinsten. Benim için adeta bir meditasyon yöntemi olan örgü ile eğer mümkün olsaydı aynı anda birkaç model birden örebilmek isterdim. Ancak gel gör ki belli bir vakitte ancak bir model çıkartabiliyorum. İşte bunlardan biri de bu makalemde paylaşacağım çok şık bir erkek bebek yeleği olacak. Bahsettiğim o harika modellerden bir tanesini uyguladım ve sizlerle paylaşıyorum.

Detaylar

9-12 aylık bebeklerin giyebileceği ölçülerde ördüğüm bu yelekte gördüğünüz gibi çok çeşitli örgü yöntemleri kullandım. Ana hattımızı ters örgüden oluştururken üzerindeki baklava şekillerini ise düz örgü ve pirinç örgüden yaptım. Yaka ve düğme kenarlarını burgu yöntemi ile süslediğim gibi yaka ve kol kısımlarını ise haroşa tekniği ile ördüm. Dolayısıyla çok zengin görünümlü, şık ve el emeğini en üst seviyede taşıyan bir bebek yeleği ortaya çıkmış oldu.

Model Anlatımı

Takipçilerimin iyi bildiği üzere sizlerle paylaştığım çalışmaları direkt sipariş verebileceğiniz gibi nasıl yapıldığını öğrenmek için anlatımlı video da talep edebilirsiniz. Nasıl mı? Bu yazının altına en az 10 kişi yorum olarak anlatımlı video talebinde bulunursa sizler için videoyu en kısa sürede hazırlayıp YouTube kanalım üzerinden paylaşıyorum. Dilerseniz sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonundan bu yeleğin fiyatını da öğrenebilirsiniz. Kalın sağlıcakla!

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Bebek yeleği örme modası hiçbir zaman geçmeyecek. Çünkü bin bir zahmetle büyütmeye çalıştığımız çocuklarımıza ve torunlarımıza en güzel modelleri örme isteğinden geri duramıyoruz. Biliyorsunuz ki bebek yelek modellerinde envai çeşit var. Genelde bunlar cıvıl cıvıl renklerden yapılıyor. Ancak ben bu modelde siyahı ve gösterişli bir at figürünü tercih ettim. Neden mi?

İsmi Alp olan torunum bana ilham kaynağı oldu. “Kahraman, yiğit ve cesur” anlamlarına gelen, eski Türklerde “asker” kelimesi ile eş anlamlı olarak kullanılan Alp ismi zihnimde at figürünü canlandırdı. Haliyle güzel bir at figürü seçip siyahın derin görünümü ile birleştirerek torunuma yakışacağını düşündüğüm bir yelek modeli çıkardım. Kaldı ki ben de diğer hayvanlar arasından ayrılarak tarihte insanla birlikte en çok zaman geçirmiş olan atların asil ve benzersiz görünümüne her zaman hayran kalmışımdır.

Malzemeler

Bu yeleği örerken Ayda markalı Yakamoz fantezi ipini kullandım. 100 gram ve 225 metre olan yumaklardan yaklaşık iki tanesi bu yeleği örmeme yetti. Yumak ambalajının üzerinde 4 – 4.5 numaralı şiş yazıyor olmasına rağmen ben 3.5 numara şişle örmeyi tercih ettim. Çünkü bu şekilde fabrika örgüsüne yakın, sıkı ve deliksiz bir görünüm elde etmiş oluyoruz. Ancak daha yumuşak bir örgü ortaya çıkarmak isteyenler 4 veya 4.5 numaralı şişle örmeyi tercih edebilirler. Örmüş olduğum bu yelek 9-12 aylık bebeklerin ölçüsüne uygundur. Ancak daha büyük çocuklar için de aynı model tabii ki kolaylıkla çıkarılabilir. Kapüşonlu, fermuarlı ve cepli bu modeli dilediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

 

(0)