Bebeklerimiz dünyanın en saf ve en güzel varlıklarıdır. Onların kokusu ve gülüşleri her şeye bedeldir. Gelince hayatımızı neşelendiren, bizi duygusallaştıran ve hayatın manasını bir kere daha düşünmemizi sağlayan bebeklerimiz için her şeyi yapmaya hazır oluruz. Doğumlarından önce her türlü ihtiyaçlarını en şirin hali ile hazırlamak isteriz. Bu hazırlıkların içinde bebek battaniyesi de vardır. Elbette ki artık her yerde çeşitli kumaş çeşitlerinden üretilmiş hazır ve şık bebek battaniyeleri var ancak el örmesi battaniyelerin de yeri apayrıdır. İşte şirin mi şirin bebek battaniyelerinden bir örnek…

Bebek Battaniyesi

Yıldız lif örneğinden esinlenerek yapılan bu bebek battaniyesi tığ ile örülüyor. Bittikten sonra ise kenarlarına tığ ile kirpik yapılıyor. Her ne kadar resimde kurdele olmasa da kenarlara örülen kirpiklerin aralarına saten kurdele geçirilerek daha süslü bir görünüm elde ediliyor.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-orgu-004 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

Resmi tam boy görmek için üstüne tıklayabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi
Vildan Kırdarlı – 2012 – Bebek Battaniyesi
Bebek Battaniyesi
Vildan Kırdarlı – 2012 – Bebek Battaniyesi
(0)