Ahşap boyama kimileri için büyük bir tutkudur. Çok farklı objeler üzerinde uygulanan teknikler ile harika tasarımlar ortaya çıkarılabilir. Benim (Vildan Kırdarlı) tasarımım olan bu çeyiz sandığı ahşap boyama dalında yapılan güzel örneklerden birisi diye düşünüyorum. Gelinler için çeyiz sandıkları çok önemlidir. Kimisi hazır sandık almayı tercih etse de el emeği sonucu ortaya çıkan çeyiz sandıklarının daha değerli olduğuna inanıyorum. Umarım yaptığım bu çalışmayı sizler de beğenirsiniz.

Çeyiz Sandığı Yapım Aşamaları

  • Sandık zımparalanır.
  • Tex.co su bazlı akrilik boyalarla boyanır.
  • Uygun resimler fotokopi kağıtlarına çıkartılarak transfer tekniği ile ahşaba geçirilir.
  • Tex.co sedef magic mozaik jel ve boncuk boyalar ile kontürler geçilir.
  • Su bazlı vernik ile üç kat verniklenir.
  • Kristal taşlarla süslemeleri yapılır.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Ev dizaynı ve süslemesi en sevdiğim uğraşlardan birisi. Yıllardır evimi ziyaret edenler çok iyi bilir ki salonum ve evim kendi süslediğim objelerle doludur. Bunların içinde en gösterişli olanları var ki onlar da salon takımı çalışmalarıdır. Aşağıda resimlerini sizlerle paylaştığım takım içerisinde şamdan, vazo ve kase var. Yıllar önce süslemesini yaptığım ve seramik olan bu objeleri çalışmak gerçekten çok zevkliydi. Dümdüz ve henüz üzerinde hiçbir işlemesi olmayan bu objelere hayalimdeki görüntüyü vermekten büyük keyif alıyorum.

Seramik Salon Takımı

Seramik yaldız ve kahverengi boyalar ile iki kat boyadığım objelerin gövde bölümüne ahşap tutkalı sürdükten sonra siyah, kırmızı ve yaldız granit pulları karıştırarak yapıştırdım ve kuruyunca su taşlarıyla süsleyerek gösterişli bir süsleme uyguladım.

Sipariş Vermek İsterseniz

Eğer bu çalışmayı beğendiyseniz sipariş verme imkânına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak vildan-dekoratif-001 kodunu forma ekleyerek bana göndermenizdir.

(0)