Çocukların #evdekal sürecinde en eğlendikleri etkinliklerden biri de çizimler yapmak ve onları rengarenk boyamaktır. Hayvanlar ve çeşitli yüz ifadeleri ise en ilgilerini çeken çizimlerdir. Ancak çocukların dikkatini çekecek çizimler yapmak öyle kolay da değildir. İşte çok basitçe çizebileceğiniz birkaç hayvan ve yüz ifadesi…

Continue Reading…
(0)

Tığ işinde yeni modeller denemeye devam ediyorum. En son denemem fıstık ve çapraz örgü modelleri oldu. Tabii yeni modeli beğenenler hemen siparişlere başladılar. Paylaştığım fıstık ve çapraz modelli sepetlerden penye ipten 3’lü sepet takımı olarak sahibine teslim ettim bile. Çapraz modelini örmek oldukça kolay olmakla birlikte çapraz fıstık modelini örmek ise o kadar kolay değil. Oldukça dikkat ve düzgün el işi gerektiriyor. Tabii ki birkaç tane püf noktası ve bu püf noktalarına uyduğumuz zaman düzgün bir örgü ortaya çıkarmak daha kolaylaşıyor.

Penye İpten 3’lü Sepet Takımı

Aşağıda resimlerini eklediğim 3’lü sepet takımı için toplamda 4 bobin ip kullandım ve 6 numaralı tığ ile ördüm. Tabanlarına ise koyu renkli ahşap plakalar kullandım. Oldukça sağlam bir yapıda olduğu için her türlü amaç için kullanmanız mümkün. Örneğin bu takımı sipariş ördüğüm müşterim, kitap okuma köşesinde kitaplarını koymak için kullanacağını söyledi. Bu da kullanım alanı açısından güzel fikirlerden birisi olabilir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten örülebileceklerin sınırının olmadığını daha önceki paylaşımlarımda yazmıştım. Bu yazımda sizlerle paylaşacağım el işi penye ipten ördüğüm bir çocuk odası halısı olacak. Tabii ki sadece çocuk odası için değil her türlü odada her türlü renk ve desende örülebilir. Aşağıda sizlerle resimlerini paylaşacağım oval şeklindeki halıyı kızım 2 yaşındaki oğlunun odasında kullanmak üzere ördü. Gerçekten harika bir kullanım kolaylığı mevcut. Hem görsel olarak hem de kullanışlılık açısından çok kaliteli halılar veya kilimler ortaya çıkıyor.

Çocuk Odası Halısı

Resimlerde gördüğünüz halı oval şeklinde 4 bobin kalın penye ipten örüldü. Ölçüleri çok büyük değil ama her türlü büyüklükte örülebilir. Ebruli bir ip kullandık. Yani renk geçişleri var. Bu da daha hoş bir görüntü katıyor halıya. İpimiz kalın olduğu için 8 numara tığ kullandık. Zaten halılar genelde kalın iplerde daha güzel duruyor. Ama kilim tarzı düşünürseniz makrome iplerle ve ince tığ numaraları ile daha ince ve kibar kilimler de örmek mümkün. Çok çeşitli ve güzel desenler mevcuttur.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten örülen en popüler el işleri arasında oyuncak sepeti gelir. İster tek başına ister takım halinde olsun envai çeşit örnek ile farklı kombinlerde sepetler örülebiliyor. Bildiğiniz gibi uzun zamandır bu ürünlerde sipariş alıyorum. En son aldığım siparişimi sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü ortaya oldukça modern tasarımda bir oyuncak sepeti çıktı. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Oyuncak Sepeti Takımı

Bu sepette kullandığım örnek diğerlerinden farklı oldu. Verev giden bir örneği uyguladım. Gerçekten çok şık durduğuna inanıyorum. Oyuncak sepetini kullanacak olan Melis kızımız pembe rengini çok sevdiği için kırık beyaz ile birlikte toz pembenin kombinini uyguladım. Bitirişte ise zikzak şerit çekerek sepetleri tamamladım. Kulplarda suni deriden hazır saplar monte ettim.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Mumlu ipler kadınların evlerini süslemekte kullandığı çok önemli malzemelerden biridir. Saf pamuk iplerin yardımıyla ve mum kalıplarının arasına yerleştirilerek elde edilen süsler, bileklikler, takısal işlemler üzerinde de çok sık kullanılıyor. Üstelik hem çok ekonomik fiyatlara hem de çok daha lüks yapıtlara imkan veren mumlu ipler sektörün önemli malzemelerinden birisi. Mumlu ipten boncuklu çanta modelim çok kullanışlı ve çok şık oldu. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Mumlu İpten Boncuklu Çanta

İki çile mumlu ipten ördüğüm bu çantanın sapında hazır suni deri sap kullandım. Üzerine monte ettiğim renkli boncuklar ise ahşaptır. Ahşap boncuklar renkli mumlu iplerle çok yakışıyor diye düşünüyorum. Çantanın ağzına ise uyumlu renkte bir fermuar diktim. Aslında çanta modelimiz clutch adı verilen içinde derinliği mevcut olmayan modellerdendir. Fakat ben bu modeli biraz daha büyüterek farklı bir model ortaya çıkarmaya çalıştım.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)

Penye ipten öreceğimiz en güzel modellerden biri de makaron çanta. Sitemi ve sosyal medya hesaplarımı takip edenler bilirler. Sürekli yeni modelleri deniyor ve bazen de kendimce yeni modeller ortaya çıkarıyorum. Bu model de ne zamandır yapmak istediğim modellerden biriydi. Sonunda bu modele de el attım. Umarım hepiniz beğenirsiniz.

Makaron Çanta

Aşağıda resimlerini paylaştığım makaron çantayı yaklaşık 150 gram penye ipten ördüm. Her iki tarafında ahşap plaka var. Zaten bu nedenle örgüye giden ip çok az oluyor. Sapın iki yanında halkaları ve sapında ise uzun bir zinciri mevcut. Fermuarlı olduğunu yakın çekimden görebilirsiniz. Ben ek olarak plaka üzerine renkli ahşap boncuklarla süslemeler yaptım. Daha akla gelebilecek pek çok süsleme ile çeşitlendirmeler yapılabilir.

Fiyat almak ve sipariş vermek için sağ alt köşedeki yeşil sipariş butonuna tıklayabilirsiniz.

(0)